22 listopada 2024

Podziemne parkingi w Poznaniu – dlaczego są potrzebne?

Rozbudowa infrastruktury transportowej w Poznaniu obejmuje m.in. budowę parkingów podziemnych. Stolica Wielkopolski należy do grona najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, a samochodów na jej ulicach przybywa z każdym rokiem. Zapotrzebowanie na wspomniane obiekty jest zatem ogromne.

Jakie zalety mają podziemne parkingi?

Jedną z największych zalet podziemnych parkingów funkcjonujących w Poznaniu jest to, że nie ingerują one w miejski krajobraz. Przestrzeń nad nimi można zagospodarować na wiele sposobów, co daje architektom dużą swobodę. Poza tym nowoczesne technologie i materiały sprawiają, że parkingi podziemne da się budować nawet na terenach trudnych z geologicznego punktu widzenia, co otwiera zupełnie nowe perspektywy przed projektantami w Poznaniu. Parking podziemny jest w stanie pomieścić spore ilości aut. Przykładowo na podziemnym parkingu pod Placem Wolności obsługiwanym przez Grupę Interparking do dyspozycji kierowców jest 540 miejsc postojowych. Parkingi są wyposażone w skuteczne systemy zabezpieczeń. Są też częściowo lub całkowicie zautomatyzowane, co zdecydowanie ułatwia ich obsługę.

Jak korzystać z podziemnych parkingów w Poznaniu?

Obecnie korzystanie z podziemnym parkingów w Poznaniu jest bardzo proste. W większości przypadków istnieje opcja rezerwacji miejsca online. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim daje pewność, że wybrane miejsce będzie wolne w danym terminie o określonej godzinie. Z odwołaniem czy przełożeniem rezerwacji nie ma oczywiście problemu. Kierowcy, którzy stale korzystają z podziemnych parkingów, mogą też zwykle wykupić abonament – dzięki temu na parkowaniu w Poznaniu można całkiem dużo zaoszczędzić. Płatności za postój również da się zrealizować za pośrednictwem internetu.

Podziemne parkingi w Poznaniu są bardzo potrzebne, o czym świadczy ilość tego typu inwestycji realizowanych na terenie stolicy Wielkopolski. Funkcjonalność i przystępne opłaty za postój to niewątpliwe atuty omawianych obiektów, z których korzysta coraz więcej kierowców.